Kim jestem i czego razem dokonamy ?

Cześć, nazywam się Gabriela Gutowska, cieszę się, że tu jesteś. 😀

Chcę podzielić się z Tobą informacjami na temat żywienia, dietetyki, naukowych badań. Przeplatane to będzie psychologią, ponieważ myślę, że te dziedziny mają ze sobą wiele wspólnego i tylko tak możemy wprowadzić trwałe zmiany do naszego życia.

Z wykształcenia jestem dietetykiem, ukończyłam z wyróżnieniem studia licencjackie z tego kierunku, podczas ich trwania zdobyłam liczne nagrody i wyróżnienia, dzięki czemu jestem w stanie pomóc moim podopiecznym jeszcze bardziej. Obecnie kończę studia magisterskie oraz dodatkowo poszerzam swoje umiejętności psychodietetyczne w Studium Dialogu Motywującego, co wpływa na jakość, większe zrozumienie i jednocześnie polepsza moje umiejętności w kontakcie z osobą wymagającą wsparcia. Dzięki temu, że stale się dokształcam i aktualizuję moją wiedzę na kursach i szkoleniach możesz czuć, że jesteś pod dobrą opieką z jednocześnie empatycznym podejściem. Na co dzień pomagam pacjentom psychodietetycznym oraz klinicznym w zmianie nawyków żywieniowych, czytam badania i książki popularnonaukowe ze świata żywienia i psychologii, na podstawie tych informacji będę sprawiać, że staniesz się bardziej świadomym/ świadomą siebie i swojego organizmu.

Czym się zajmuję?

W moim kręgu zainteresowań jest przede wszystkich strefa hormonalna:

Nadwaga/Otyłość

Insulinooporność

Cukrzyca

PCOS

Niedoczynność tarczycy

Nadczynność tarczycy

Hashimoto

Zajmuję się również jedzeniem emocjonalnym i zaburzeniami odżywiania, pracuję nad zmianą nawyków, bo uważam, że sam jadłospis może być drogowskazem, ale zmiany w życiu dzieją się dopiero po znalezieniu przyczyny i procesie, który jest związany z przekształceniem naszych zachowań.

Dodatkowo połączenie osi mózgowo-jelitowej nie jest mi obce i ciągle mnie zaskakuje to jaki wpływ ma nasz styl życia na funkcjonowanie naszego mózgu. Dlatego również w pracy bazuję na psychosomatyce, bo fascynuje mnie jak poprzez codzienne rytuały zmieniamy nasze myślenie i polepszamy komfort życia.

Lubię bazować na podejściu psychodietetycznym opartym na pracy na równi z pacjentem, ponieważ pacjent zna siebie najlepiej i jest specjalistą od swojego życia, natomiast ja jestem specjalistą od dietetyki. Dlatego wydobędę wiedzę i umiejętności, które posiadasz i razem możemy przejść przez Twój proces zmiany.

Na czym taka konsultacja polega?

Na pierwszej konsultacji ustalamy cele, skupiamy się na wyborze i następnie modyfikacji najważniejszych nawyków. Jest to możliwe, gdy klient wypełni i wyśle wcześniej wywiad i dzienniczek żywieniowy oraz aktualne badania (wysyłam je po rezerwacji terminu, zwykle w ciągu 24 h). Zaznaczam, że należy rezerwować wizytę min z 48 h wyprzedzeniem, abym mogła się skonsultować z pacjentem i aby klient miał czas na wypełnienie formularzy. To sprawia, że mogę holistycznie podjeść do klienta i jednocześnie prowadzić rozmowę skupioną na zrozumieniu przyczyn problemów i ich zmianie. Przebieg wizyty trwa około 90 min. Po konsultacji klient ma 24h na przesłanie opłaty za wybrane usługi, gdy wpłata zostanie dostarczona wysyłam zalecenia oraz dodatkowe materiały, których pacjent potrzebuje. Czas na ich dostarczenie to zazwyczaj 7 dni roboczych od wpłynięcia zapłaty za usługę (w przypadku jadłospisu), w przypadku zaleceń i materiałów dodatkowych do 5 dni roboczych od wpłynięcia zapłaty na konto podane w warunkach płatności.

Ile kosztuje i trwa pierwsza konsultacja?

Pierwsza konsultacja trwa około 90 minut i kosztuje 149 zł. W ramach konsultacji pacjent dostaje indywidualne zalecenia żywieniowe oraz dodatkowe materiały w zależności od zapotrzebowania pacjenta i materiały edukacyjne.

Czego mogę się spodziewać na kolejnych konsultacjach?

Kolejna konsultacja dotyczy rozmowy na temat poprzednich doświadczeń i prób modyfikacji nawyków. Omawiamy zarówno postępy, ale jednocześnie skupiamy się na wyzwaniach, które się pojawiły pomiędzy wizytami. Kontrolna wizyta trwa zwykle około 45 min. Po konsultacji klient ma 24h na przesłanie opłaty za wybrane usługi, gdy wpłata zostanie dostarczona wysyłam zalecenia oraz dodatkowe materiały, których pacjent potrzebuje. Czas na ich dostarczenie to zazwyczaj 7 dni roboczych od wpłynięcia zapłaty za usługę (w przypadku jadłospisu), w przypadku zaleceń i materiałów dodatkowych do 5 dni roboczych od wpłynięcia zapłaty na konto podane w warunkach płatności.

Ile kosztuje i trwa kolejna konsultacja?

Kolejna konsultacja trwa około 45 minut, kosztuje 109 zł.

Czy jadłospis mogę zamówić bez konsultacji?

Nie, jadłospis jest dostępny tylko po wcześniejszej konsultacji, ponieważ nie wyobrażam sobie układania planu żywieniowego bez znajomości pacjenta. W czasie spotkania wiele spraw zostaje wyjaśnionych, które ułatwiają dostosowanie do indywidualnych preferencji klienta. Dlatego zachęcam do umówienia się na pierwszą wizytę, a w kolejnym kroku układam jadłospis, jeśli pacjent nadal tego oczekuje.

Ile kosztuje jadłospis i jak wygląda?

Jadłospis układam indywidualnie, po pierwszej konsultacji lub kolejnej, jeśli klient sobie tego życzy. Plan żywieniowy zawiera odpowiednio dostosowaną liczbę posiłków, które można wymieniać pomiędzy sobą. To w praktyce oznacza, że śniadanie z poniedziałku możemy również zjeść w czwartek w zależności od upodobania. Zawiera również sposób przygotowania, czas oraz listę zakupów. Nie jest to obowiązkowa usługa, ponieważ pracujemy głównie nad nawykami. To wszystko zależy od preferencji klienta. Jadłospis 7 dniowy kosztuje 119 zł, natomiast jadłospis 14 dniowy 200 zł.

Gdzie przyjmuję?

Obecnie mieszkam w Lublinie i planuję w przyszłości na terenie tego miasta otworzyć gabinet dietetyczny. W chwili obecnej przyjmuję wyłącznie online. Spotkanie odbywa się poprzez komunikator na Znanym Lekarzu, przed wizytą zostanie automatycznie przesłany link do wizyty.

Zapraszam do rezerwowania wizyty na Znanym Lekarzu lub poprzez wiadomość: dietetykgutowska@gmail.com Przypominam, że termin należy wybrać z 48h wyprzedzeniem.

Gabriela Gutowska – ZnanyLekarz.pl

Coś jeszcze o mnie?

Książki i nauka to nie wszystko, lubię też gotować i mieszać różne składniki i zastanawiać się co z tego wyjdzie, jeśli będzie wychodzić to podzielę się tym z Tobą i Ty też doświadczysz tego w swojej kuchni. 😀

Psychologia również mnie fascynuje dlatego będę przekładać ją na codzienność tak, by ułatwić Ci funkcjonowanie, ale również nie zostawię Cię bez kilku ciekawostek na temat neurologii mózgu. Dowiesz się tutaj czym są choroby cywilizacyjne, wielu przydatnych informacji na ich temat oraz tego jak im zapobiegać.

Pokażę Ci jak odnaleźć się w tym świecie tak by znaleźć czas dla siebie, te chwile na zastanowienie się nad życiem, chwile refleksji, które pomogą Ci bardziej zrozumieć siebie, swoje postępowanie i odkrycie sensu tego wszystkiego, tego po co tu jesteś, ale ja Ci tego nie powiem, z czasem dojdziesz do tego sam /sama, ale ja będę z Tobą podczas tego zmagania.

W czym mogę Ci pomóc?

Mogę Ci pomóc w Twojej indywidualnej przemianie nawyków żywieniowych, jestem tu dla Ciebie, jeśli masz jakieś pytania śmiało możesz pisać na mojego maila: dietetykgutowska@gmail.com

To tyle o mnie, teraz chcę usłyszeć coś o Tobie. Zostajesz ? 😀

Znajdziesz mnie również na instagramie:

https://www.instagram.com/gabriellaoutlookonlife/

Gabriela Gutowska