Świadome sny

Cześć, dzisiaj temat świadomych snów. Możesz te informacje wykorzystać w praktyce pokonując koszmary lub po prostu robiąc to czego w rzeczywistości czasami nie da się zrealizować np. latać. 😀


Ogólne informacje:

*polega na zachowaniu świadomości podczas snu, przez co możemy kontrolować to co się podczas niego dzieje.

*dzięki temu procesowi jesteśmy w stanie śnić o wszystkim, ogranicza nas jedynie wyobraźnia.

*możemy się tego nauczyć poprzez ćwiczenia, które zaraz poznasz.

*czasami zdarza się, że zbyt szybko się przebudzamy z niego i tę sztukę również da się opanować.


Ćwiczenia:


*każdego dnia powtarzaj sobie, że będziesz latać podczas snu, dzięki temu, że w normalnych okolicznościach nie jest to dla nas dostępne, może to wywołać uświadomienie sobie, że śnimy, przez co przejmiemy kontrolę.

*tuż po przebudzeniu, nie wstawaj od razu, lecz daj sobie chwilę na przypomnienie snu. Czasami może się zdarzyć, że totalnie nie potrafisz sobie uświadomić o czym śniłeś/aś, wtedy spróbuj myśleć o poprzednim dniu, wydarzeniach, które się odbyły o swoim otoczeniu, istnieje większe prawdopodobieństwo, że dzięki temu przypomnisz sobie sen.

*dobrą metodą jest prowadzenie dziennika snów, co sprawi, że automatycznie mózg rozpozna to jako coś ważnego dla nas i w efekcie będziemy lepiej pamiętać sny, a to jest niezbędne w tym procesie.

*kontrola rzeczywistości to kolejna technika, która może nam pomóc. Polega na sprawdzaniu w codziennym życiu tego czy faktycznie nie śnimy, możemy to robić poprzez zerkanie na zegarek, lustro, rękę, we śnie prawdopodobnie te rzeczy będą wyglądać inaczej, co uświadomi nam, że nie jest to rzeczywistość.Daj znać co o tym myślisz i czy te techniki na Ciebie działają. 😀
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x